XIX edycja Konkursu na najlepszy plakat o tematyce związanej z ochroną własności intelektualnej 2021

Urząd Patentowy RP ogłasza XIX edycję Konkursu na najlepszy plakat o tematyce związanej z ochroną własności intelektualnej

Celem Konkursu jest wykonanie plakatu, którego tematyka będzie nawiązywać do ochrony własności intelektualnej, w szczególności wynalazków, wzorów przemysłowych, znaków towarowych, oznaczeń geograficznych i utworów.

5 kroków, czyli jak podejść do zaprojektowania plakatu w ramach Konkursu Urzędu Patentowego

Lubisz projektować? Fascynuje Cię grafika? A może po prostu chciałbyś spróbować swoich sił w tworzeniu plakatu?

Mamy dla Ciebie Konkurs na najlepszy plakat o tematyce związanej z własnością intelektualną.

Po pierwsze. Zastanawiasz się czym jest własność intelektualna. Spójrz na telefon komórkowy – rozwiązania w nim zawarte to wynalazki, kształt oraz interfejs może być wzorem przemysłowym, a logo producenta, które znajduje się na jego obudowie to zapewne chroniony znak towarowy. Instrukcja obsługi telefonu, napisana w oryginalny sposób, jest utworem podlegającym ochronie prawnoautorskiej. Z kolei optymalizacja jego użycia przez konkretnego użytkownika stanowi swego rodzaju know-how. Pamiętaj – Urząd Patentowy to nie tylko patenty!

Po drugie. Ochrona własności intelektualnej nie obejmuje pomysłów. Ale … w tworzeniu plakatu Twój pomysł jest bardzo ważny. Otrzymaliśmy już setki plakatów z żarówkami, hasłami „nie kopiuj” czy „wszelkie prawa zastrzeżone”. Tworząc plakat o oryginałach i innowacjach, bądź oryginalny i twórczy!

Po trzecie. W prawie autorskim często mówi się, że w utworze odnaleźć można piętno osobowości twórcy. Projektując plakat, pomyśl – czym dla Ciebie jest ochrona własności intelektualnej, co chciałbyś przekazać odbiorcom. Wyraź siebie!

Po czwarte. Pamiętaj o temacie przewodnim Konkursu. Nie czuj się jednak ograniczony – własność intelektualna to naprawdę szeroka dziedzina.

Po piąte. Zastanawiasz się czy Twój projekt będzie miał jakiekolwiek szanse w konkursie. Nie dowiesz się, dopóki nie spróbujesz.

Zachęcamy do udziału! Czekamy na Twój plakat!

Termin składania prac: 15 października 2021 r.

Plakaty należy dostarczyć na adres:
Urząd Patentowy RP
al. Niepodległości 188/192
00-950 Warszawa
pokój 419

z dopiskiem „konkurs na plakat”

Wszelkie dodatkowe pytania można kierować na adres: konkurs@uprp.gov.pl

Szczegółowe warunki Konkursu zawarte zostały w regulaminie zamieszczonym poniżej.

Załączniki:

Regulamin Konkursu

Formularz zgłoszeniowy

Oświadczenie rodzica lub opiekuna prawnego