Zmarła Pani Profesor Aurelia Nowicka

Profesor Aurelia NowickaZ głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pani Profesor Aurelii Nowickiej – wybitnej badaczki systemu własności intelektualnej i osoby niezwykle zasłużonej w tej dziedzinie.

Z Panią Profesor wielokrotnie spotykaliśmy się podczas konferencji, sympozjów i konsultacji organizowanych przez Urząd Patentowy. Czytaliśmy jej monografie, artykuły naukowe i ekspertyzy w zakresie ochrony programów komputerowych. Patrzyliśmy jak z ogromnym poświęceniem i poczuciem misji broni polskiej racji stanu, dyskutując na temat instytucji jednolitego patentu.

Ogromną wiedzę merytoryczną i faktograficzne zacięcie łączyła Pani Profesor z talentem dydaktycznym – klarownym i usystematyzowanym przekazem. Zawsze z przyjemnością słuchaliśmy jej wykładów.

Droga Pani Profesor! Dziękujemy za służbę na rzecz nauki, dziękujemy za twórcze inspiracje i niezłomność przekonań. Odpoczywaj w pokoju!

Kierownictwo i Pracownicy Urzędu Patentowego RP

Uprzejmie informujemy, że uroczystości pogrzebowe odbędą się w najbliższą środę, 27 stycznia 2021 r., o godz. 14:00, w Kaplicy Cmentarnej na Cmentarzu Parafialnym w Przeźmierowie przy ul. Sosnowej.