She inspires. Women’s designs from CEBS

Dzielimy się z Państwem fotorelacją z wydarzeń, które odbyły się 14 lipca br. w Światowej Organizacji Własności Intelektualnej (WIPO) w Genewie. Był to dzień pod znakiem Krajów Europy Środkowej i Krajów Bałtyckich (Central European and Baltic States Group - CEBS).

W ramach koordynacji Grupy CEBS w 2023 r. w WIPO Polska w imieniu wszystkich 19 krajów, które wchodzą w jej skład zorganizowała wydarzenia towarzyszące Zgromadzeniu Ogólnemu - najważniejszemu corocznemu spotkaniu przedstawicieli władz i delegacji 193 urzędów patentowych świata. Zgromadzenie odbywało się w dniach od 6 do 14 lipca br. w siedzibie WIPO w Genewie.

Była to celebracja kreatywności, innowacyjności i ogromnego talentu kobiet - projektantek wzornictwa pochodzących z Grupy CEBS. Wystawa oraz pokaz mody, które odbyły się pod hasłem „She inspires. Women’s designs from CEBS” zaprezentowały niezwykłą różnorodność w podejściu do projektowania produktów dotyczących wielu sfer naszego życia – od zabawek, biżuterii, odzieży, przez meble i artykuły dekoracyjne, po urządzenia nowoczesnych technologii, jak np. sprzęt wykorzystywany w telemedycynie czy w rozszerzonej rzeczywistości.

Oprócz wystawy, 7 lipca odbył się także koncert kwintetu smyczkowego VOŁOSI, który wykonał autorskie utwory nawiązujące do zaczerpniętych z muzyki słowiańskiej, bałkańskiej, cygańskiej i orientalnej, jak również degustacja narodowych potraw, charakterystycznych dla krajów Europy Środkowej i Krajów Bałtyckich.

Za pomoc w organizacji tych wydarzeń dziękujemy krajom grupy CEBS, jak również WIPO, Stałemu Przedstawicielstwu RP przy Biurze Narodów Zjednoczonych w Genewie, Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytutowi Projektowania Ubioru w ASP im. W. Strzemińskiego w Łodzi. Nasze podziękowania, kierujemy także do zespołu muzycznego VOŁOSI, który swoją muzyką porwał publiczność i uświetnił wszystkie wydarzenia Grupy CEBS w WIPO.

Wspólnymi siłami pokazaliśmy ogromną moc i talent, jakie kobiety wnoszą do współczesnego świata. Stworzyliśmy też drogę do większego uznania i docenienia projektów kobiet, inspirując przyszłe pokolenia do podążania za marzeniami.

Logotypy organizatorów wystawy i pokazu mody pod tytułem She inspires. Women’s designs from CEBS

She inspires. Women’s designs from CEBS

Tagi