Webinarium pt: „Własność intelektualna powstająca w przedsiębiorstwie - jak i dlaczego warto ją chronić, możliwości finansowania, przykłady praktyczne”

Mamy przyjemność zaprosić Państwa na webinarium pt: „Własność intelektualna powstająca w przedsiębiorstwie - jak i dlaczego warto ją chronić, możliwości finansowania, przykłady praktyczne”.

Podczas wydarzenia zostaną poruszone następujące zagadnienia:

  • Dlaczego warto podejmować działania mające na celu ochronę praw własności intelektualnej? Kilka uwag w kontekście znaczenia posiadanej ochrony z perspektywy inwestora czy banku, naszych kontrahentów, ale i istniejących mechanizmów wsparcia (w tym w ramach rozliczeń podatkowych). Czyli nie tylko wiarygodność rynkowa, ale również korzyść podatkowa.
  • Na co warto zwrócić uwagę na „drodze” do powstania wartości niematerialnej, podlegającej ochronie? Innymi słowy, czym jest działalność B+R, przykłady praktyczne z różnych branż i dla różnych typów IP mogących powstać w wyniku takich prac. Jakie korzyści podatkowe, ale nie tylko, można uzyskać prowadząc taką działalność badawczo-rozwojową.
  • Możliwość sfinansowania kosztów działań B+R i ochrony własności intelektualnej z niekomercyjnych źródeł – przykłady programów, case study.

Na webinarium wystąpią Dominika Alicka i Adam Wacławczyk, eksperci z Deloitte Doradztwo Podatkowe Dąbrowski i Wspólnicy.

Wydarzenie odbędzie się w dniu 8 września 2022 r. (czwartek) w godz. 9:00-10:00.

Współorganizatorem webinarium jest Deloitte.

Logotyp firmy Deloitte

Webinarium jest organizowane w ramach współpracy z EUIPO.

EUIPO Urząd Unii Europejskiej do spraw Własności Intelektualnej

Tagi