Webinarium pt. „Wynalazki i wzory użytkowe – od czego zacząć ochronę?”

Webinarium pod tytułem Wynalazki i wzory użytkowe - od czego zacząć ochronę.png

Urząd Patentowy RP ma przyjemność zaprosić Państwa na webinarium pt. „Wynalazki i wzory użytkowe – od czego zacząć ochronę?”, które odbędzie się dnia 13 lutego 2024 r. o godzinie 13:00. Poprowadzą je specjaliści z Urzędu Patentowego RP – Agnieszka Dudzińska z Departamentu Informacji o Ochronie Własności Intelektualnej oraz Piotr Wiatrowski z Departamentu Innowacyjności i Komunikacji. Przewidywany czas trwania webinarium wynosi około godziny.

Wydarzenie jest adresowane do wszystkich osób, które rozpoczynają swoją przygodę z własnością intelektualną. W ramach webinarium chcielibyśmy opowiedzieć Państwu czym jest ochrona własności intelektualnej, na jakich zasadach ona funkcjonuje oraz jaka jest rola Urzędu Patentowego RP w procesie ochrony własności przemysłowej. Ponadto omówimy zagadnienia związane z procedurami zgłoszeniowymi dla wynalazków i wzorów użytkowych. Uzyskają Państwo także informację, jaki może być zasięg terytorialny ochrony, jak sprawdzić czy podobne rozwiązanie już istnieje w stanie techniki, jak dokonać zgłoszenia w Urzędzie Patentowym RP, jak przebiega procedura i jakie terminy oraz opłaty obowiązują w przypadku zgłoszenia wynalazku lub wzoru użytkowego w UPRP.

Wydarzenie będzie transmitowane online za pośrednictwem platformy Cisco Webex Events. Link do spotkania znajduje się poniżej i będzie aktywny w dniu wydarzenia około 15 minut przed jego rozpoczęciem:

Link do webinarium

Zachęcamy do udziału i przekazania informacji dalej!