Szkolenie online dla dziennikarzy w ramach Medialnej Akademii Własności Intelektualnej, zatytułowane „Raporty EUIPO: Nowe perspektywy na własność intelektualną”, 19.10.2023

Zapraszamy dziennikarzy, ludzi mediów oraz autorów kultury cyfrowej na nasze drugie, bezpłatne szkolenie on-line z cyklu Medialna Akademia Własności Intelektualnej.

Szkolenie zatytułowane „Raporty EUIPO: Nowe perspektywy na własność intelektualną” odbędzie się w 19 października br. (czwartek) o godzinie 12:00. Naszym gościem specjalnym i zarazem prelegentem będzie Nathan Wajsman, Główny Ekonomista Urzędu ds. Własności Intelektualnej (EUIPO). Spotkanie będzie moderował Przemysław Piotrowski, Konsultant EUIPO ds. MŚP oraz jednocześnie pracownik Departamentu Innowacyjności i Komunikacji UPRP.

Główny Ekonomista Urzędu UE ds. Własności Intelektualnej stoi na czele jednostki badawczo-ekonomicznej przy wspólnotowym organie, jakim jest EUIPO. Jego zadaniem jest unikatowa na skalę europejską i rzetelna analiza zachowania, działań i danych, aby skuteczniej umożliwiać decydentom w UE kształtowanie polityki ochrony własności intelektualnej. Reprezentuje także Europejskie Obserwatorium Naruszeń Praw Własności Intelektualnej, które powstało na zlecenie Komisji Europejskiej, stanowiące sieć ekspertów i wyspecjalizowanych, zainteresowanych stron.

Działalność Wydziału Ekonomicznego EUIPO jest imponująca, a na docenienie zasługuje nie tylko badanie w gospodarce tego czym stricte EUIPO się zajmuje, ale także wykonywanie de facto foresightu technologicznego dla decydentów i prowadzenie badań w wysokiej jakości partnerstwach, np. z Komisją Europejską na rzecz lepszego zrozumienia systemu oznaczeń geograficznych, z Europejskim Urzędem Patentowym na rzecz znaczenia patentów w ekonomii czy współpracy z Unijnym Urzędem Ochrony Odmian Roślin w celu dostrzeżenia potencjału dla tego istotnego działu własności intelektualnej.

Podczas swojej prezentacji Nathan Wajsman skupi się na praktycznych aspektach co, ile i jak daje ochrona własności intelektualnej w firmie, a zwłaszcza w małym i średnim przedsiębiorstwie. Przedmiotowa tematyka zostanie przedstawiona na tle wyników badań prezentowanych w raportach EUIPO, w tym w najnowszym raporcie z dnia 17 października 2023 r., dotyczącym relacji między ochroną własności intelektualnej a możliwościami finansowania dla nowych firm i startupów.

Szkolenie jest organizowane w ramach współpracy z Urzędem Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO). Odbędzie się w formule on-line na platformie Webex.

Dołącz przy użyciu łącza do webinarium.

Dołącz przy użyciu numeru webinarium:
Numer webinarium (kod dostępu): 2740 582 4446
Hasło webinarium: NaVnuTav964

Serdecznie zapraszamy!

Image
EUIPO Urząd Unii Europejskiej do spraw Własności Intelektualnej

Tagi