14. edycja Międzynarodowej Konferencji z serii "Innowacyjność i kreatywność w gospodarce" pt. "Biznes wzmocniony designem - w czasie COVID i post-COVID", 23 czerwca 2021 r.

Czternasta edycja międzynarodowej konferencji Innowacyjność i kreatywność w gospodarce - Biznes wzmocniony designem – w czasie COVID i post-COVID

Zapraszamy na konferencję „Biznes wzmocniony designem – w czasie COVID i post-COVID”

Szanowni przedsiębiorcy, przedstawiciele start-upów, 

projektanci, przedstawiciele administracji i świata nauki!

  • Jak pandemia COVID-19 zmieniła gospodarkę i biznes?
  • Którym branżom pandemia pozwoliła na rozwój?
  • Jaka jest rola i miejsce designu po pandemii?
  • Co powinniśmy wiedzieć o zmianach  w biznesie modowym?
  • Jakie są nowe narzędzia i programy wsparcia dla przedsiębiorców?

Na te oraz podobne tematy dyskutować będziemy już 23 czerwca br. podczas 14. edycji międzynarodowej konferencji „Innowacyjność i kreatywność w gospodarce”. Konferencja wpisana jest w plan Tygodnia Przedsiębiorcy, organizowanego przez Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii i tematycznie nawiązuje nie tylko do Dnia Przedsiębiorcy, obchodzonego 21 czerwca, lecz również do Światowego Dnia Wzornictwa Przemysłowego, przypadającego 29 czerwca. 

W tym roku tematem przewodnim będzie „Biznes wzmocniony designem – w czasie COVID i post-COVID”, ponieważ czas pandemii, który wymusił na wielu przedsiębiorcach dokonanie zmian w ich firmach miał niemały wpływ także na pracę projektantów. Dlatego podczas tegorocznej edycji tego przedsięwzięcia chcemy dowiedzieć się, m.in. które branże zyskały i miały możliwość dalszego rozwoju podczas COVID-19, które firmy z sukcesem zmieniły strategie dotyczące swoich marek, w jaki sposób projektanci odpowiadają na nowe wyzwania i potrzeby rynku, a także jak będzie wyglądała transformacja biznesowa po pandemii oraz jakie znaczenie w dokonywaniu się tych zmian będzie miał design oraz osoba projektanta. 

Porozmawiamy również różnego rodzaju formach wsparcia dla przedsiębiorców. W odrębnym bloku tematycznym chcemy przedstawić dostępne w tym zakresie narzędzia, w tym min. te związane z ochroną własności intelektualnej, które są niezbędnym elementem wzmacniającym konkurencyjność firm, zarówno na rynku krajowym, jak i międzynarodowym.

Konferencja transmitowana będzie z Sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, a relacja na żywo dostępna będzie na oficjalnej stronie Urzędu Patentowego RP, Facebooku oraz YouTube.

Nie jest wymagana wcześniejsza rejestracja na to wydarzenie.

Zapewniamy tłumaczenie symultaniczne na język angielski.

Konferencja współorganizowana jest przez Urząd Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej, Światową Organizację Własności Intelektualnej oraz Giełdę Papierów Wartościowych.

Zapraszamy na dawkę wyjątkowo pozytywnych doświadczeń i cennych informacji!!!

Program konferencji

English version

Prowadzący konferencję

Magdalena Miernik Łukasz Radwan

Uczestnicy konferencji

Binying Wang Christian Archambeau Robert Tomanek Edyta Demby-Siwek Marek Dietl
Agnieszka Wasilewska Mikołaj Różycki Mariusz Strojny Ewa Kryszkiewicz Jacek Adamczewski
Piotr Bajtała Marlena Jankowska-Augustyn Mirosław Pawełczyk Dorota Koziara Piotr Zakrzewski
Eamonn Kelly Marina Foschi Gergely Murányi Krzysztof Górlicki Gosia Rygalik
Tomek Rygalik Zuzanna Skalska Przemysław Pączek