Wyszehradzki Instytut Patentowy wraz z UPRP zapraszają na wydarzenie poświęcone najlepszym praktykom centrów transferu technologii w zakresie patentowania w trybie PCT

- Patentowanie jest kluczem do udanego transferu technologii wynalazków. W globalnej gospodarce komercjalizacja wynalazków rzadko koncentruje się na jednym, lokalnym rynku, co sprawia, że ​​międzynarodowe patenty odgrywają kluczową rolę w transferze technologii. Niektóre regiony stoją przed szczególnymi wyzwaniami i nie inaczej jest w krajach Grupy Wyszehradzkiej – przekonuje Wyszehradzki Instytut Patentowy. Zaprasza i organizuje wraz z partnerami na interesujące wydarzenie poświęcone najlepszym praktykom transferu technologii w Europie Środkowo-Wschodniej.

Bezpłatne wydarzenie online, pt. „Best practices of V4 TTOs in international patenting” odbędzie się 22 listopada br. (wtorek) o godz. 10.30-13.00. Współorganizatorami są: Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki, ASTP, czyli europejskie forum transferu technologii oraz polskie Porozumienie Akademickich Centrów Transferu Technologii.

Wydarzenie odbędzie się za pośrednictwem platformy Teams i będzie otwarte dla wszystkich zainteresowanych bez rejestracji. Link umożliwiający dostęp do wydarzenia zostanie opublikowany na stronie Wyszehradzkiego Instytutu Patentowego w serwisie LinkedIn.

Program wydarzenia

W serwisie LinkedIn utworzono także wydarzenie poświęcone tej konferencji.

Wyszehradzki Instytut Patentowy organizuje wydarzenie, które skupi się na najlepszych praktykach transferu technologii w zakresie międzynarodowego patentowania, z przemówieniem programowym władz ASTP poświęconym najważniejszym i najnowszym osiągnięciom transferu wiedzy w Europie. Wydarzenie obejmie wprowadzenie do możliwości uzyskania dotacji z Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego oraz zarys korzyści dla uczelnianych centrów transferu technologii z wyboru międzynarodowego trybu patentowania PCT. Po dyskusji w formie okrągłego stołu z czołowymi ekspertami z krajów wyszehradzkich odbędzie się sesja pytań i odpowiedzi na żywo.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa wszystkie zainteresowane osoby, w tym pracowników uczelnianych centrów transferu technologii, specjalistów od komercjalizacji wyników naukowych i transferu wiedzy, przedstawicieli funduszy inwestycyjnych, venture capital i private equity oraz ekspertów ds. własności intelektualnej.

Tagi