AIPLA Women in IP Law Committee 2020 Annual Global Networking Event - Budowanie kompetencji przywódczych

Na wydarzenie, które odbędzie się pod patronatem honorowym Urzędu Patentowego RP, zapraszają Amerykańskie Stowarzyszenie Prawa Własności Intelektualnej AIPLA, Kancelaria Zaborski, Morysiński oraz Studia Podyplomowe Prawo w Biznesie Nowych Technologii.

  • Czy wiesz czym jest zrównoważone przywództwo?
  • Czy wiesz kim jest lider i czym różni się od szefa?
  • Jak obudzić w sobie zrównoważonego lidera?
  • Jak zadbać o swój dobrostan (wellbeing) w związku z obecnymi wyzwaniami?

Jeśli chcesz dowiedzieć się na czym polega przywództwo w dobie transformacji cyfrowej, mieć okazję do wymiany opinii i doświadczeń z innymi uczestnikami, to spotkanie jest właśnie dla Ciebie!

Podczas spotkania wystąpią cenione i doświadczone liderki Anna Jurgaś oraz Joanna Plona, które podzielą się doświadczeniem w dziedzinie zarządzania energią osobistą, odkodowywania swojego potencjału, efektywnego działania i wykorzystywania indywidualnego potencjału w życiu zawodowym.

Wydarzenie poprowadzą adwokat i rzecznik patentowy Klaudia Błach-Morysińska, partner w Kancelarii Zaborski, Morysiński oraz Agnieszka Oleksyn-Wajda, współkierownik kierunku Prawo w Biznesie Nowych Technologii CKP Uczelni Łazarskiego.

Jest to jedno z ponad 60 wydarzeń odbywających się w lokalizacjach na całym świecie w ramach corocznej globalnej społeczności networkingowej organizowanej przez Amerykańskie Stowarzyszenie Prawa Własności Intelektualnej AIPLA. Celem spotkania jest pomoc w łączeniu, inspirowaniu i wzmacnianiu pozycji kobiet w prawie własności intelektualnej oraz w biznesie.

DLA KOGO

Konferencja adresowana jest do:

  • adwokatów, radców prawnych, rzeczników patentowcyh, wszystkich zainteresowanych tematyką IP,
  • managerów, liderów, pasjonatów, specjalistów HR,
  • osób zainteresowanych nowoczesnym i skutecznym przywództwem.

PROGRAM

14:00 – 14:20

Otwarcie spotkania – o sobie, od siebie, o przywództwie, IP i biznesie.

Połączenie z uczestnikami AIPLA Women in IP Law Committee 2020 Annual w Kairze, Düsseldorfie, Hangzhou, Mediolanie, Monachium oraz New Delhi

Klaudia Błach-Morysińska, Zaborski, Morysiński Adwokacka Spółka Partnerska.

Agnieszka Oleksyn-Wajda, Prawo w Biznesie Nowych Technologii na Uczelni Łazarskiego.

14:20 – 14:45

Zrównoważone przywództwo

Anna Jurgaś, ekspertka mody, współzałożycielka stylespot.pl, była redaktor naczelna magazynu Glamour

14:45 – 15:15

Jak zadbać o swój wellbeing w związku z obecnymi wyzwaniami

Joanna Plona, liderka, ekspertka marek digitalowych, była wiceprezes zarządu Wirtualne Media

15:15 – 15:25

Dyskusja

15:25 – 15:30

Zakończenie spotkania

Wstęp wolny – Obowiązuje REJESTRACJA

Data: 07.04.2022
Godzina: 14.00 – 15.30
Miejsce: MS Teams

Serdecznie zapraszamy!

PRELEGENCI

Klaudia Błach-Morysińska

Adwokat, rzecznik patentowy. Specjalizuje się w prawie własności intelektualnej i przemysłowej, prawie autorskim, prawie reklamy oraz prawie zwalczania nieuczciwej konkurencji.

Świadczy pomoc prawną zarówno w sprawach sądowych, jak i administracyjnych związanych z zagadnieniami IP.

Posiada bogate doświadczenie w postępowaniach przed sądami i urzędami polskimi, jak również przed organami międzynarodowymi. Reprezentuje polskie i zagraniczne podmioty w sporach sądowych, w postępowaniach przed Urzędem Patentowym RP, WIPO, EUIPO oraz przed sądami administracyjnymi. Doradzała i reprezentowała światowe koncerny z branży spożywczej oraz przemysłowej.

Absolwentka Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Posiada uprawnienia adwokackie, rzecznika patentowego oraz europejskiego rzecznika do spraw znaków towarowych i wzorów.

Ukończyła podyplomowe Studium Prawa Własności Intelektualnej na Uniwersytecie Warszawskim.

Jest autorką licznych publikacji z zakresu prawa własności przemysłowej i intelektualnej.

Prowadzi wykłady z zakresu prawa własności intelektualnej i przemysłowej. Rzecznik Dyscyplinarny Polskiej Izbie Rzeczników Patentowych, PTMG oraz AIPPI (Członek Zarządu AIPPI Polska, Vice Chair Design Commitee), INTA, ECTA (Secretary of Law Commitee, EUIPO Committee), AIPLA (Vice Chair IP Practice in Eastern Europe and Central Asia).

Szczęśliwa mama dwóch wspaniałych dziewczynek, z którymi odkrywa świat. Miłośniczka alternatywnego kina.

Agnieszka Oleksyn-Wajda

Twórca i kierownik studiów podyplomowych Prawo Ochrony Środowiska, współtwórca i kierownik studiów podyplomowych Prawo w Biznesie Nowych Technologii na Uczelni Łazarskiego oraz Akademii Biznesu i Prawa w Sektorze Mody (oferującej studia podyplomowe o tej samej nazwie).

Radca prawny z kilkunastoletnim doświadczeniem w doradztwie w ramach KPMG.

Posiada szerokie doświadczenie w świadczeniu pomocy prawnej dla wiodących podmiotów działających m.in. na rynku retail.

Jej zainteresowania zawodowe koncentrują się wokół zagadnień dotyczących m.in. ochrony środowiska, ze szczególnym uwzględnieniem branży odzieżowej, prawnych aspektów rynku mody oraz sektora retail.

Jest doktorantką Instytutu Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk przygotowującą rozprawę doktorską na temat wpływu branży mody (rozumianej jako przemysł tekstylny, odzieżowy oraz skórzany) na środowisko naturalne i klimat.

Członek grupy roboczej Working Group 6 Promoting broader climate action (działającej pod egidą ONZ) z ramienia Uczelni Łazarskiego jako organizacji wspierającej Fashion Climate Charter (Karta działań przemysłu modowego na rzecz klimatu).

Członek Rady Nadzorczej Związku Przedsiębiorców Przemysłu Mody Lewiatan oraz członek Sektorowej Rady ds. Kompetencji Przemysłu Mody i Innowacyjnych Tekstyliów.

Była stażystka w Dyrekcji Generalnej ds. Środowiska Komisji Europejskiej, a także w Przedstawicielstwie Komisji Europejskiej w Polsce. Autorka praktycznych komentarzy w serwisie LEX Online w Wydawnictwie Wolters Kluwer w zakresie prawa ochrony środowiska.

Anna Jurgaś

Ekspertka mody, co-founderka Stylespot.pl. Ma 25-letnie doświadczenia w branży modowej, przez 9 lat była redaktor naczelną magazynu Glamour. Założyła platformę oferującą nowoczesną, zindywidualizowaną usługę stylistyczną Stylespot.pl, ponieważ wierzy w ideę zrównoważonej mody opartej na samoświadomości i eksperckim doradztwie. Prowadzi warsztaty ze storytellingu i archetypów modowych na Uczelni Łazarskiego. Jest gospodarzem cyklu rozmów „Into the Leader’s Mind” dla stworzonej dla młodych liderek organizacji Her Impact, jak również prowadzi podcast „Becoming the Sustainable Leader”, ponieważ idea zrównoważonego przywództwa i wspieranie kobiet jest jej szczególnie bliskie. Współpracuje z organizacja Vital Voices, jest ambasadorką programu „Jestem Liderką”. Ekspertka i ogromna fanka Millenialsów. Mama nastolatki i fanka surfingu, jogi i jazdy konnej.

Joanna Plona

C-Level Executive z ponad 13-letnim doświadczeniem w budowaniu i komercjalizacji największych marek digitalowych w Polsce. W ostatnim czasie jako wiceprezeska zarządu Wirtualnej Polski była odpowiedzialna za rozwój wszystkich produktów internetowych tej firmy: contentowych, komunikacyjnych i subskrypcyjnych. Obecnie wykorzystuje swoją wiedzę w nowych projektach digital, a także wspiera przedsiębiorców i menadżerów jako liderka, mentorka i angel investorka.