Zapraszamy na 16. Międzynarodową Konferencję z cyklu „Innowacyjność i kreatywność w gospodarce”, której tegoroczne hasło to „Projektowanie zrównoważonego transportu”

Baner promocyjny szesnastej Międzynarodowej Konferencji z cyklu Innowacyjność i kreatywność w gospodarce pod hasłem Projektowanie zrównoważonego transportu

Wracamy na parkiet Sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych (GPW) w Warszawie! Już 21 czerwca br. zapraszamy na ul. Książęcą 4 w Warszawie (siedziba GPW) wszystkich zainteresowanych tworzeniem innowacyjnych rozwiązań dla branży transportu, mobilności oraz usług związanych z dostarczaniem towarów. Debata kolejnej międzynarodowej konferencji z cyklu „Innowacyjność i kreatywność w gospodarce” przebiegać będzie pod hasłem „Projektowanie zrównoważonego transportu”. Rozpoczynamy o godzinie 9.00, a obrady będziemy transmitować także on-line. Wydarzenie będzie tłumaczone symultanicznie na język angielski. Link do rejestracji na konferencję będzie dostępny wkrótce na stronie internetowej Urzędu.

Dlaczego w tym roku stawiamy na temat zrównoważonego transportu? Bo transport, to bardzo szeroki obszar, korzystający z pełnego wachlarza nowoczesnych rozwiązań technologicznych i projektowych, które budują przewagę konkurencyjną przedsiębiorstw tego sektora na światowym rynku. Współczesne podejście do logistyki, zielona transformacja oraz cyfryzacja usług - także w tej dziedzinie - przynoszą wiele innowacyjnych, a tym samym zrównoważonych rozwiązań, dzięki którym transport i mobilność już dawno przestały kojarzyć się wyłącznie z "czterema kółkami". Temat projektowania w transporcie i komunikacji jest więc szczególnie ciekawy i ważny zarówno z punktu widzenia rodzimych projektantów i przedsiębiorstw, jak i międzynarodowej wymiany doświadczeń.

Zaproszeni do udziału w tej edycji konferencji eksperci rozmawiać będą na tematy związane z:

  • projektowaniem innowacyjnych produktów oraz usług w transporcie w odpowiedzi na aktualne wyzwania klimatyczne,
  • wykorzystaniem innowacyjnych technologii usprawniających przemieszczanie się ludzi oraz dostarczanie towarów i usług,
  • efektywnym zabezpieczeniem praw własności intelektualnej na przykładzie znanych marek w branży automotive,
  • projektowaniem logistyki transportowej oraz mobilności w miastach przyszłości.

Każdy z tych tematów potrzebuje omówienia w jaki sposób efektywnie zabezpieczyć swoje prawa w zakresie własności intelektualnej, aby móc bezpiecznie tworzyć, produkować i sprzedawać swoje produkty i usługi na rynku oraz w jaki sposób z nich korzystać, nie naruszając tym samym czyjejś własności. Te aspekty zostaną szeroko omówione przez specjalistów z Polski oraz instytucji międzynarodowych, którzy na co dzień zajmują się ochroną własności intelektualnej.

Program konferencji

English version

Prowadząca konferencję

Justyna Cięgotura

Uczestnicy konferencji

Edyta Demby-Siwek

Daren Tang

Christian Archambeau

Dawid Cycoń

Weronika Czaplewska

Bartosz Piotrowski

Sebastian Anioł

Justyna Świeboda

Bartosz Dziugieł

Anna Maria Sobczak

Yi Wang

Monika Tomczyńska

Magdalena Federowicz-Boule

Grzegorz Malec

Ewelina Gawell

Adam Jędrzejewski

Marek Stawiński

Mariusz Wszołek

Anna Sokołowska-Ławniczak