Zapraszamy na 15. Międzynarodową Konferencję z cyklu „Innowacyjność i kreatywność w gospodarce”, której tegoroczne hasło to: „Projektowanie w świecie cyfrowym”

Piętnasta Międzynarodowa Konferencja z cyklu Innowacyjność i kreatywność w gospodarce pod hasłem Projektowanie w świecie cyfrowym

Już 22 czerwca br. odbędzie się kolejna międzynarodowa konferencja z cyklu „Innowacyjność i kreatywność w gospodarce”, zorganizowana przez Urząd Patentowy RP. Transmisja on-line obrad, które w tym roku będą się toczyć pod hasłem „Projektowanie w świecie cyfrowym” rozpocznie się o godzinie 9.00. Wydarzenie będzie tłumaczone symultanicznie na język angielski.

Podczas konferencji rozmawiać będziemy o współczesnych nurtach świata cyfrowego, w których odnajdzie się zarówno przedsiębiorca, jak i projektant, czy też cały zespół projektowy. Już od wielu lat podczas cyklu konferencji „Innowacyjność i kreatywność w gospodarce” podkreślamy rolę wzornictwa przemysłowego, jak również design thinking, UX design oraz wielu innych gałęzi projektowania, z których korzystają przedsiębiorcy na całym świecie. Zawsze staramy się przekuć poruszane podczas obrad tego wydarzenia tematy w zachętę dla przedsiębiorców, aby korzystali z usług projektanta i aby wdrażali wzornictwo do działalności swoich firm, dając tym samym świadectwo swojej dojrzałości biznesowej jak i innowacyjności przedsiębiorstwa, zwiększając tym samym jego wartość i konkurencyjność na rynku.

W tym roku zaproszeni do udziału w konferencji eksperci rozmawiać będą na tematy związane z:

  • projektowaniem produktów i usług w oparciu o aktualne potrzeby użytkownika;
  • modą cyfrową i tym, czy jest to przyszłość czy też chwilowy zachwyt branży odzieżowej;
  • budowaniem marki cyfrowej;
  • potencjałem NFT oraz efektywnym zabezpieczeniem praw własności intelektualnej do dzieł sztuki, projektów wzorniczych i produktów znanych marek;
  • Metaverse, czyli cyfrowym światem możliwości dla projektantów, ale i wyzwań dla prawników.

Każdy z tych tematów potrzebuje także omówienia w jaki sposób zabezpieczyć swoje prawa w zakresie własności intelektualnej, aby móc bezpiecznie tworzyć, produkować i sprzedawać swoje produkty i usługi na rynku oraz w jaki sposób z nich korzystać, nie naruszając tym samym czyjejś własności. Ochrona własności intelektualnej, a w szczególności przemysłowej jest bowiem niezwykle istotna w kontekście zmieniającego się pod wpływem postępu technologicznego świata, jak i naszych zachowań – z jednej strony biznesowych, z drugiej - konsumenckich. Te aspekty zostaną więc szeroko omówione przez specjalistów z Polski oraz instytucji międzynarodowych, którzy na co dzień zajmują się ochroną własności intelektualnej.

Program konferencji

English version

Prowadzący konferencję

Justyna Cięgotura moderator Maciej Kawecki

Uczestnicy konferencji

Edyta Demby-Siwek Daren Tang Andrea Di Carlo Beata Mosór Arkadiusz Ejsak
Andrzej Osuch Marcin Jan Wachowski Kamila Król projektant Maciej Kawecki Beata Wilczek
Adrian Hołota Piotr Kita Agnieszka Witońska-Pakulska Ulrike Till Elisabetta Ferraro
Bartosz Bilicki Anna Sokołowska-Ławniczak Yi Wang Adrian Łapczyński Brygida Dzidek
Andrzej Kaczorowski Mateusz Tokarz Łukasz Węgrzyn Artur Frankowski